Ученици ОШ „Осми септембар“ остварили су изузетан успех освојивши прво место на републичком такмичењу из предмета „Дигитални свет“, које је ове године први пут уврштено у Календар такмичења и смотри ученика Министарства просвете.
Такмичење под називом „Дигитални свет у мојим рукама – велика дигитална авантура“ одржано је на Факултету организационих наука у Београду и окупило је екипе из целе Србије, које су показале знање из области дигиталних технологија, информационог описмењавања и безбедног коришћења дигиталног света.
ОШ „Осми септембар“ на републичком такмичењу представљали су ученици одељења ИВ-3: Симеона Јовановић, Илија Станковић и Димитрије Стојанов, док је ментор ученицима била учитељица Лидија Јанковић. Ова екипа освојила је прво место у конкуренцији 68 тимова из целе Србије.
Овај успех представља велико признање за ученике, њихову менторку и школу, али и потврду квалитетног рада и посвећености у области дигиталног образовања.
pirotskevesti.rs