Министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић изјавила је данас да се радови на градилишту за Експо одвијају планираном динамиком и да ће Национални стадион у потпуности бити завршен до марта наредне године.
– Он званично није део Експа, али је ту у комшилуку. Овај Национални стадион ће бити завршен до марта у грађевинском смислу у потпуности, рекла је Софронијевић.
Софонијевић истиче да је Експо тренутно један од најкомплекснијих инфраструктурних пројеката како у Србији, тако и у целој Европи. Додаје да је више од 3.500 радника свакодневно ангажовано на градилишту у Сурчину.
– Координација свих учесника на изградњи је по мени чак важнија од саме изградње објеката, каже Софронијевић за РТС.
Она је навела да се паралелно са изградњом павиљона реализују и бројни инфраструктурни пројекти, међу којима су пруга од Земун Поља до Националног стадиона и нова железничка станица Нови Београд.
Пројекат се, како каже, не реализује само за потребе манифестације која ће трајати 93 дана, већ са циљем дугорочног развоја Србије и унапређења саобраћајне и урбане инфраструктуре.
– Не градимо само за изложбу која траје 93 дана, већ за деценије које долазе, за нашу децу и унуке, поручила је министарка.
Међународна специјализована изложба Експо биће одржана од 15. маја до 15. августа наредне године у Београду са темом „Игра(ј) за човечанство: Спорт и музика за све“.
Очекује се да Београд у том периоду посети више од пет милиона људи из целог света. Учешће на Експу до сада је потврдило 139 земаља.
tanjug.rs