Туристичка организација Србије (ТОС) најавила је да ће започети интензивну промоцију земље на два значајна међународна сајма туризма – у Бањалуци и на водећој светској туристичкој берзи ИТБ Берлин, наводећи да ће на тим сајмовима у фокусу бити изложба Експо 2027.
Како наводе у саопштењу, учешће на ова два сајма од изузетног је стратешког значаја за даље позиционирање Србије као атрактивне дестинације, јачање видљивости на кључним емитивним тржиштима и наставак раста туристичког промета.
Додају и да се промоцијом на ова два значајна сајма туризма, додатно учвршћује међународна позиција Србије у сусрет Специјализованој изложби Експо 2027.
ТОС прецизира да наступ у Бањалуци, где је Србија овогодишња земља партнер, почиње сутра и трајаће до 1. марта, а вечерас ће уочи званичног отварања бити организована промоција туристичке понуде Војводине. Делегацију Србије предводи директорка ТОС-а Марија Лабовић.
У саопштењу се наводи да је ТОС на овој манифестацији објединио наступ бројних локалних туристичких организација и представника туристичке привреде из целе земље, потврђујући значај регионалне сарадње и заједничког представљања на тржиштима у окружењу.
На штанду ће, осим промоције дестинација, бити организоване радионице калиграфије и керамике, као и интерактивни садржаји за посетиоце, а посебан акценат биће стављен на културну баштину, манифестације, бањски и активни туризам, као и на промоцију Експа као највећег међународног догађаја који Србију очекује од 15. маја следеће године.
ТОС додаје и да ће од 3. до 6. марта, представити туристичку понуду Србије на једном од најутицајнијих глобалних догађаја у области туризма и кључној платформи за сусрете са водећим туроператорима, медијима и партнерима из целог света, а то је Сајам ИТБ Берлину.
На заједничком штанду у Берлину, како наводе, промовисаће се целокупна туристичка понуда Србије, уз посебан фокус на Експо 2027, кратке градске одморе, путеве културе, природна богатства, гастрономију, активан одмор и најзначајније манифестације.
tanjug.rs