Зоран Кесић, блокадерски новинар, учесник Прогласове трибине у Франкфурту на којој је брутално нападнут и претучен дугогодишњи новинар „Вести“ Зоран Вицеларевић, покушао је да релативизује овај инцидент, правећи се духовитим.
Гостујући на блокадерској телевизији Н1, Кесић је напад на Вицеларевића покушао да оправда и исмеје.
– Многе сам лично пребио, што Бјелогрић, што ја, чак и Тамара Драгичевић је пребила многе људе тамо, пре почетка трибине. То се није видело, нажалост. Пребио сам прво један брачни пар који се зове исто као моје жене, ја, Зоран и Иван, а њих сам пребио одмах. Пребио сам једну жену која је психотерапеут и која је рекла да и мене можда погледа, пребио сам је.
– Пребио сам једну дивну жену која ми је указала, била је изложба, са протеста. И аутор једне од слика је 13-годишњи дечак Миланче који није могао да дође, али много воли и нашу емисију и мене. Пребио сам и њега лично, обећао сам му да ћу га пребити. Тако да било је пуно пребијања пре и после. Чиме? Чиме си их пребио? Па ја бих главом набо. Бијелоголић није туко, има забрану, покушавао је да буде духовит Кесић.
novosti.rs