Вучић са Вајкофом разговарао о јачању сарадње Србије и НАТО уз очување војне неутралности

Foto: TANJUG/RADE PRELIĆ

Подели:

Председник Србије Александар Вучић састао се данас у Београду са командантом Команде здружених снага НАТО у Напуљу адмиралом Џорџом Вајкофом, са којим је разговарао о јачању сарадње Србије и НАТО уз очување војне неутралности.

Вучић је на Инстаграму навео да је током разговора истакао важност КФОР-а за мир и заштиту Срба на Косову и Метохији, уз инсистирање на поштовању Споразума из Куманова и Резолуције 1244.

– Нагласио сам да редован дијалог и међусобно поверење остају кључ за регионалну стабилност и сигурност, навео је председник Вучић.

 

tanjug.rs