Председник Србије Александар Вучић састао се данас у Београду са командантом Команде здружених снага НАТО у Напуљу адмиралом Џорџом Вајкофом, са којим је разговарао о јачању сарадње Србије и НАТО уз очување војне неутралности.
Вучић је на Инстаграму навео да је током разговора истакао важност КФОР-а за мир и заштиту Срба на Косову и Метохији, уз инсистирање на поштовању Споразума из Куманова и Резолуције 1244.
– Нагласио сам да редован дијалог и међусобно поверење остају кључ за регионалну стабилност и сигурност, навео је председник Вучић.
tanjug.rs