Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је највећи утисак током доласка Појаса Пресвете Богородице оставила вера и нада људи који су сатима чекали да се поклоне светињи, истичући да се светиња не може купити нити платити.
Гостујући у емисији „У среду са Бојаном Билбијом“, Вучић је рекао да је велики број верника из Србије, Републике Српске и Црне Горе дошао да се поклони Појасу Пресвете Богородице.
– Било је много људи из Београда, али и много људи из Републике Српске, Црне Горе… Кад сам разговарао с оцем Јефремом, рекао ми је: „Промениће се ствари“, а ја сам му рекао да верујем у Бога, али да неке ствари морам рационално да сагледавам – рекао је Вучић.
Председник Србије истакао је да се светиња не може купити новцем.
– Светиња се не плаћа, не може да се купи. За мене је утисак тај мир, жеља и нада с којима су људи чекали у реду – рекао је Вучић.
Говорећи о Храму Светог Саве, председник је нагласио да је у последњих петнаестак година уложено више него током претходног века.
– Више смо у последњих 14, 15 година уложили у Храм Светог Саве него што је уложено у претходних 100 година. Није исто подићи бетонске стубове или оне мозаике. Поносан сам на то – рекао је Вучић.
alo.rs