(ВИДЕО) ВУЧИЋ ИЗ ОПЛАНИЋА: Сутра почиње пут уједињења, сви сте добродошли у Београд

Foto: Tanjug/ Dejan Živančević

Подели:

Председник Србије Александар Вучић изјавио је да ће на скупу „Србија, једна породица“ који ће бити одржан сутра почети изградња нових путева уједињења и позвао све да дођу на скуп, истичући да су добродошли у Београду.

Вучића је, након отварања деонице ауто-пута од Прељине до Адрана, у Опланићима код Краљева сачекао велики број грађана уз песму „Певај Србијо“, а међу њима су били и Срби са Косова и Метохије који су из јужне покрајине кренули на сутрашњи скуп у Београд.

Срби са КиМ су председнику, уз поруку да им је Видовдан од великог значаја и да ће се видети у престоници Србије у суботу, поклонили икону Светог Лазара.

Вучић је посебно захвалио момцима и девојкама са Косова и Метохије на храбрости и на томе што чувају српско име и презиме у јужној српској покрајини.

– Да им кажем једно велико хвала за све што чине за нашу државу, а нама меморандуми нису потребни, за нас је Устав светиња, знамо шта је Србија и чуваћемо и штитити је увек, истакао је Вучић.

Додао је да ће се, када се заврши још 12 километара ауто-пута од Адрана до Врбе, кренути се у изградњу ауто-пута према Ушћу, Рашки, Новом Пазару.

– Хоћу да поздравим и нашу браћу Бошњаке и све Србе који живе на Косову и Метохији, посебно у севернокосовским општинама, зато што ће им бити много лакше да дођу до свог дома, рекао је Вучић.

Наводећи да су последњих годину и по дана неки покушали да поделе породице, друштво и да униште државу, Вучић је истакао да је захвалан свим грађанима који нису дали да им држава буде уништена.

– Ми њима нећемо да се светимо. Једино што хоћемо, то је да будемо заједно, да будемо уједињени и да заједнички градимо будућност наше земље, казао је Вучић.

Честитајући Краљеву, Чачку и целој Србији на новој деоници ауто-путу која је данас отворена, Вучић је поручио: „Живела наша најлепша Србија. И да их победимо, да их победимо убедљивије него икада. До коначне победе. Живела Србија.“

Обраћање председника у Опланићима било је више пута прекидано скандирањем „Косово је срце Србије“, „Србија побеђује“, „Ацо, Србине“.

 

tanjug.rs