(ФОТО) Вучић разговарао са амбасадором Белорусије; „Захвалан сам на подршци Србији“

Foto: Tanjug/ Rade Prelić

Подели:

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са амбасадором Белорусије Сергејом Малиновским.

Он је објавио да је с Малиновским имао садржајан разговор о даљем унапређењу сарадње Србије и Белорусије у областима образовања, културе, спорта, економије и другим сферама од обостраног значаја.

– Разменили смо мишљења и о важним регионалним и глобалним питањима, уз заједничко уверење да односи Србије и Белорусије, засновани на традиционалном пријатељству, међусобном поштовању и блискости наших народа, могу додатно да се развијају и јачају, навео је Вучић на Инстаграму.

– Захвалио сам Белорусији на одлуци да учествује на ЕXПО 2027 у Београду. Верујем да ће ова међународна изложба бити изузетна прилика за представљање достигнућа и потенцијала држава учесница, као и за размену знања и идеја и успостављање нових партнерстава и додатно јачање међународне сарадње, додао је председник Србије, а потом и закљућио:

– Поновио сам захвалност на принципијелној подршци територијалном интегритету и суверенитету Србије, уз уверење да ћемо и у наредном периоду наставити да градимо односе засноване на поверењу, дијалогу и заједничком интересу –

 

 

b92.rs/nsuzivo.rs