Група грађана, симпатизера и активиста Српске напредне странке која је пешице кренула из Аранђеловца ка Београду да би присуствовала сутрашњем скупу „Србија једна породица“ на платоу испред Дома Народне скупштине, стигла је вечерас у Сремчицу.
Колона, која је јуче рано ујутру кренула из Аранђеловца, у Сремчици је дочекана у центру места бакљадом у бојама заставе Србије, а окупљени су истицали барјаке и транспаренте са слоганом „Србија побеђује“, као и заставе Србије, и скандирали „Ацо Србине“ и „Косово је Срце Србије“.
Пешаци ће у Сремчици преспавати и сутра ујутру наставити пут, како би учествовали на скупу у послеподневним часовима.
Претходно су јуче стигли у Лазаревац, где су преноћили, и где су им се придружили и Лазаревчани који иду на скуп.
Секретар МЗ Сремчица Ивана Јовић рекла је за Тањуг да је дошла да подржи, како каже, пријатеље из различитих градова који су пошли на сутрашњи велики скуп у Београду.
– Лозница, Аранђеловац, Краљево, Лазаревац, сви ће доћи са нама и сви заједно сутра ујутру идемо испред Скупштине. Позивам грађане да дођу сутра, 27. јуна, да дамо подршку нашем председнику, поручила је Јовић.
Мештанин Сремчице, Дејан Јосиповић, рекао је Тањугу да је на вечерашњи дочек дошао како би подржао један циљ, а то је, како каже, здрав и нормалан живот у Србији без преврата и раздвајања.
– Да будемо сви јединствени, да будемо уз председника Вучића за боље сутра омладине, деце и свих грађана Србије. Задовољство ми је што је велики број људи дошао овде да поздрави ове људе који пешаче из Аранђеловца и Лазаревца, и да им дамо подршку, поручио је Јосиповић.
На питање да ли ће присуствовати сутрашњем скупу „Србија једна породица“, Јосиповић је рекао да хоће, и да очекује да се покаже заједништво.
– Велики скуп заједништва, скуп који показује колико је Србија на једном месту без било каквих конфликата, истакао је Јосиповић.
На скупу „Србија једна породица“, како је најављено, биће представљени планови и програм за будућност Србије.
Грађани ће имати прилику да наведу шта су за њих приоритети у развоју земље у будућности, али и да укажу на проблеме са којима се суочавају.
На скуп је позвао председник Србије Александар Вучић, као и председница Скупштине Србије Ана Брнабић, председник Владе проф. др Ђуро Мацут и председник Српске напредне странке Милош Вучевић.
tanjug.rs