Почеле консултације Вучића са представницима СНС-а

FOTO: TANJUG/JADRANKA ILIĆ

Подели:

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са представницима Српске напредне странке у оквиру консултација које води са политичким странкама.

У Генерални секретаријат председника Републике, нешто пре 12.30 стигли су председник СНС-а Милош Вучевић, као и функционери странке Ана Брнабић, Синиша Мали, Дарко Глишић, Миленко Јованов.

Претходно је данас Вучић разговарао са представницима Удружења синдиката Србије „Слога“.

У уторак су одржане консултације председника Србије са представницима Социјалдемократске патрије Србије, Социјалистичке партије Србиије и Демократског савеза Хрвата у Војводини.

Вучић је пре тога у понедељак одржао консултације са представницима Партије уједињених пензионера, пољопривредника и пролетера Србије – Солидарност и правда (ПУПС) и Ми – глас из народа, а у петак, 3. априла прве консултације одржане су са Покретом социјалиста, Савезом војвођанских Мађара и Странком правде и помирења.

Теме ових консултације су ванредни парламентарни избори и однос према ЕУ, као и поступање Србије у сложеним међународним околностима на безбедносном и енергетском плану.

Председник Вучић изјавио је раније да је у последњих пет година девет пута позвао на дијалог све политичке актере у земљи поводом различитих криза и навео да ће без обзира на одбијања неких наставити да позива на дијалог.

Тада је упозорио и на то да они који нису спремни да разговарају са председником своје државе никада неће бити спремни да обављају најтеже разговоре у интересу земље.

Како је навео тада, досадашњим током дијалога и консултација на које је позвао претходних неколико дана је задовољан.
Председник је додао да очекује да разговори унутар највеће политичке странке у Србији – СНС буду веома тешки, деликатни и дуги.

Како је рекао, ти разговори неће трајати сат времена колико је то формални разговор код председника Републике, већ ће трајати данима и недељама.

 

tanjug.rs