Последња станица пред улазак у престоницу протекла је у знаку дочека, заједништва и припрема за велики догађај
Група грађана, симпатизера и активиста Српске напредне странке која пешице долази из различитих крајева Србије како би присуствовала сутрашњем скупу „Србија једна породица“ на платоу испред Дома Народне скупштине, вечерас је стигла на своје последње одредиште пред улазак у Београд.
У Сремчицу су вечерас стигли учесници који су јуче рано ујутру кренули из Аранђеловца, а претходну ноћ провели у Лазаревцу, где су им се придружили и бројни Лазаревчани. Дочекани су бакљадом у бојама српске заставе, уз барјаке, транспаренте са слоганом „Србија побеђује“ и скандирање „Ацо Србине“ и „Косово је срце Србије“.
Истовремено, грађани који пешаче из Велике Плане, Смедеревске Паланке и Смедерева стигли су у Калуђерицу, где ће преноћити пре него што им се ујутру прикључе грађани Гроцке и Калуђерице, како би заједно наставили пут ка центру Београда.

На Смедеревском путу у Калуђерици учеснике су дочекале девојке у народним ношњама са погачом и сољу, у складу са српском традицијом, док су колоне носиле српске заставе и транспаренте са поруком „Србија побеђује“.
Секретар Месне заједнице Сремчица Ивана Јовић рекла је за Тањуг да је дошла да подржи пријатеље из различитих градова који су кренули на велики скуп у Београду.
– Лозница, Аранђеловац, Краљево, Лазаревац, сви ће доћи са нама и сви заједно сутра ујутру идемо испред Скупштине. Позивам грађане да дођу 27. јуна и дају подршку нашем председнику – поручила је Јовић.
Марија Станковић из Гроцке истакла је да су она и њене колеге госте који пешаче дочекали уз погачу и со, како доликује српској традицији.
– Сутра сви заједно идемо до Народне скупштине где ћемо председнику Србије Александру Вучићу пружити велику подршку. Имамо велику и јасну поруку да Србија наставља даље и Србија побеђује – рекла је она.
Мештанин Сремчице Дејан Јосиповић рекао је да је на дочек дошао како би подржао, како каже, здрав и нормалан живот у Србији без подела и сукоба.
– Да будемо сви јединствени, да будемо уз председника Вучића за боље сутра омладине, деце и свих грађана Србије. Задовољство ми је што је велики број људи дошао да поздрави ове људе који пешаче из Аранђеловца и Лазаревца – рекао је Јосиповић.
Додао је да ће присуствовати и сутрашњем скупу, од којег очекује да покаже заједништво и јединство грађана.
Дејан Лајковић из Аранђеловца, који од почетка учествује у пешачењу, рекао је да су током пута, упркос умору, владали добро расположење и патриотски дух.
– Певали смо патриотске и веселе песме, а људи које смо сретали поздрављали су нас, доносили воду, свирали и дизали три прста. Интересовање грађана било је заиста велико – рекао је Лајковић.
Он сматра да се, после свих немира и блокада претходних година, већинска Србија пробудила и ослободила страха.
Лидија Батинић из Смедеревске Паланке навела је да је поједине деонице пута било тешко савладати, али да су их подршка грађана и заједништво додатно охрабрили.
– Настављамо ка сутрашњем скупу како бисмо подржали снажну и стабилну политику председника Александра Вучића на мало другачији начин – поручила је она.

Војин Лазаревић из Младеновца рекао је да се колони придружио у Лазаревцу како би дао свој допринос политици коју подржава.
– Желео сам да на овај начин пружим подршку и радујем се сутрашњем скупу – казао је Лазаревић.
Горан Павловић из Градског одбора СНС Смедерево рекао је да су грађани из Смедерева и Велике Плане јуче кренули пешке ка Београду како би подржали председника Србије.
– Очекујемо велики скуп подршке даљем напретку привреде, али и унутрашњој и спољној политици коју подржавамо. Када је у питању судбина Србије, ништа нам није тешко – рекао је Павловић.
Додао је да је организација пешачења протекла без проблема упркос високим температурама.
– Топло је време, али уз хладну воду и добар разговор са пријатељима све је било у најбољем реду – навео је Павловић.
На скупу „Србија једна породица“, како је најављено, биће представљени планови и програм за будућност Србије, а грађани ће имати прилику да изнесу своје приоритете и укажу на проблеме са којима се суочавају.
Посетиоце очекује богат едукативни и музички програм за све генерације, а биће развијена и највећа застава Србије.
На скуп су позвали председник Србије Александар Вучић, председница Скупштине Србије Ана Брнабић, председник Владе проф. др Ђуро Мацут и председник Српске напредне странке Милош Вучевић.
24sedam.rs