Нова деоница Моравског коридора између Адрана код Краљева и Прељине код Чачка данас је свечано отворена.
Први возачи овом трасом моћи ће да се крећу од суботе, 27. јуна, од 9 часова, док се путарина неће наплаћивати до 1. јула.
Свечаном отварању присуствовали су председник Србије Александар Вучић, представници Владе Србије и извођача радова.
Бржа веза између Краљева и Чачка
Новоизграђена деоница дуга је 28,71 километар и повезује петље Адрани и Прељина. Њеним пуштањем у саобраћај путовање од Београда до Краљева, преко ауто-пута „Милош Велики“ и Моравског коридора, трајаће око сат и 15 минута.
Моравски коридор у пуној дужини простираће се на 112,37 километара и повезаће Појате и Прељину, односно Расински, Рашки и Моравички округ. У току су радови на последњој деоници између Врбе и Адрана, дугој око 12 километара.
Ауто-пут пројектован је за брзину до 130 километара на час, а као први дигитални коридор у Србији опремљен је савременим системима за управљање саобраћајем и размену информација.

Вучић: Настављамо да градимо и повезујемо Србију
Након свечаног отварања, председник Србије Александар Вучић објавио је видео поруку у којој је истакао да је поносан на наставак изградње Моравског коридора и развој путне инфраструктуре у Србији.
Како је навео, посебно га радује што је изграђен ауто-пут до Краљева, подсећајући да се о том пројекту деценијама није ни говорило. Додао је да до завршетка Моравског коридора преостаје још последња деоница, чиме ће бити повезани Коридор 10 и ауто-пут „Милош Велики“.
Вучић је оценио да нови путеви повезују градове и породице, доприносе привлачењу инвестиција и стварају услове за даљи привредни развој земље. Истакао је и да ће држава наставити са улагањима у инфраструктурне пројекте широм Србије, уз очување финансијске стабилности.
nsuzivo.rs