Председник Србије Александар Вучић обратио се грађанима важном поруком
Порука је објављена путем званичног Инстаграм налога председника:
– Желим да будемо уједињени у љубави према Србији, само тако Србија побеђује –
Претходно, председник Вучић изјавио је јуче да нема проблем са тим да свако каже оно што мисли, јер је то демократија и нормално понашање и истакао да ће се борити да сачува земљу, Српску православну цркву и српске светиње идејама, лепим и пристојним речима.
– Ја немам проблем са тим да свако изговори оно што мисли и сматрам да је то веома важно. Они имају проблем са тим. Они би желели да нико не сме да изговори оно што они не желе да чују. Ја немам проблем са тим да саслушам и господина (Динка) Грухоњића и сваког другог, и да кажем да све другачије и све супротно од тога мислим. То је демократија, то је нормално понашање – рекао је Вучић.
Додао је да му није јасно кад су људи почели да се плаше другачије речи и другачијег става.
– Плашим се да су студенти блокадери наметнули тај став у којем, ако ниси 100 одсто за нешто што предлажу, онда си ти кривац и неко на другој страни. Шта год хоће, нека кажу, ми ћемо да се боримо својим идејама против тога. Да ли би они волели Војводину Републику или Војводину државу? Да, знамо да би волели. Да ли би волели српску државу без српске цркве? Да, знамо да би волели. Ми не бисмо. И чуваћемо оно што су наше вредности, чуваћемо и своју земљу, штитићемо и своју цркву, чуваћемо наше светиње, али то можемо да кажемо лепим и пристојним речима. Не видим проблем у било чему другом. Не морамо да се обрачунавамо на улицама због тога. Чини ми се да је јасно ко ће за тако нешто увек добити подршку и већину од народа – казао је Вучић.
alo.rs